Jak uwalniając emocje zrobić krok naprzód w zdrowiu i w życiu?

Jak uwalniając emocje zrobić krok naprzód w zdrowiu i w życiu?

Czy uwolnienie emocji może pomóc w czymkolwiek?

Liczne badania naukowe i doświadczenie wielu osób pokazuje – w tym moje osobiste doświadczenie z pracy z ponad tysiącem klientów pokazuje, że tak i to bardzo! Uwalnianie emocji to jak odblokowanie zapory, która uniemożliwia krok naprzód w całym życiu. Także i w zdrowiu.

W rozmowie z Piotrem Szponarskim z Rewolucji Zdrowia przypomnę kilka ważnych prawd, o których często zapominamy. Jedną z nich jest to jak myśl przekształcona w emocje oddziaływuje na organizm na polu fizycznym – to coś w co ciągle wiele osób nie wierzy, że faktycznie myślami wpływamy na stan organizmu, na zdrowie.

Ale przede wszystkim opowiem o tym jakie sprawy życiowe i zdrowotne blokują emocje, jak ważna jest potrzeba ich właściwej identyfikacji, nieraz mylna. Udawanie, że jakaś negatywna emocja jest częścią nas i tak ma być nie prowadzi do uwolnienia . Ci, którzy są otwarci absolutnie mogą pracując z emocjami zmieniać swoje życie i uzdrawiać swoje ciało – fizyczne, mentalne ( myśli, przekonania), czy emocjonalne ( dominujące emocje), czy duchowe.

Podzielę się 2 ćwiczeniami, które możemy wykonywać:

– ćwiczenie emocji jak mięśni tzw „mood muscle”, czyli np. ćwiczenie danego dnia radości (od 41 minuty )

– 4 kroki do zmiany zakorzenionych przekonań (od 57 minuty)

Zachęcam też do skorzystania z medytacji wpływającej na koherencję mózgu i serca, czyli pozwalającej na wprowadzanie spójności w funkcjonowaniu umysłu i serca i ułatwiającej między innymi unikanie konfliktów i rozbieżności w odnajdywaniu emocji do uwolnienia.

 

link do medytacji 4 kroki do szybkiej koherencji serca i mózgu https://youtu.be/GwEruVMhM5A

 

 

Link do rozmowy z Piotrem Szponarskim z Rewolucji Zdrowia:

https://www.youtube.com/live/hYTrD0A945Q?si=Ff8JE57k9WrZXnPj

 

 

Alina Baniecka/Sol Academy