Kocham, szanuję i wspieram siebie

Kocham, szanuję i wspieram siebie

Powiedz „nie!” toksycznym przekonaniom, emocjom i związkom. Ten warsztat pomoże Ci mocniej kochać i szanować siebie, nie sabotować, lecz wspierać siebie i nie wikłać się w toksyczne związki, a także osiągnąć większy dystans do siebie, innych i do świata.
W pierwszej części przyjrzymy się wspólnie sabotującym, niewspierającym przekonaniom, od których postaramy się uwolnić i które postaramy się zastąpić nowymi, pomocnymi przekonaniami. Będziemy chcieli wspólnie odpowiedzieć na pytanie: czym jest związek – ze sobą, z innymi, jakie emocje odpowiadają za skłonność do wchodzenia w toksyczne relacje. Będziemy uwalniać emocje uwięzione w ciele związane z symptomem toksycznych relacji.
W drugiej części warsztatu stworzymy krąg medytacyjny i poprzez uważność, pracę z oddechem oraz pracę z wewnętrznym obserwatorem zyskamy dystans do własnych emocji, przekonań czy życiowych sytuacji. Praktyka medytacyjna to jedno z najskuteczniejszych narzędzi samouzdrawiania. Będziemy też uzdrawiać nasze ciało energetyczne poprzez zabieg czakroterapii. Zapraszamy serdecznie, do zobaczenia ☺
 
Uwaga! Warsztat dojdzie do skutku, o ile zbierze się grupa minimum 10 osób na obydwa moduły. W przypadku niezebrania się grupy dokonamy zwrotu zaliczki. W przypadku niemożności uczestnictwa w warsztacie z powodów losowych można przesunąć wpłatę na kolejne wydarzenie prowadzone przez te same prowadzące.
 
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
13.00‒14.00
Koherencja serca
Remanent Twoich przekonań w aspektach: środowisko i relacje (ze Sobą, z innymi – rodzina/przyjaciele/współpracownicy, z pracą etc.).
Identyfikacja niewspierających przekonań w tych aspektach i zamiana na wspierające (cel ćwiczenia: ustalenie, czy przekonania, które masz, są pomocne, czy szkodliwe; oczekiwany rezultat: wgląd psychologiczny, zmiana przekonania na wspierające).
14.15‒15.30
Emocje i toksyczne relacje. Uwalnianie zablokowanych emocji związanych z symptomem toksycznych relacji (skanowanie ciała i uwalnianie emocji, Ho’oponopono, technika uwalniania emocji D. Hawkinsa).
16.00‒17.00
Krąg medytacyjny: świadomy oddech, obserwacja oddechu, wydłużanie oddechu, aktywacja przysadki mózgowej, trening uważności; medytacja na trzy umysły: negatywny, pozytywny i neutralny umysł
17.15‒18.30
Czakroterapia – skanowanie, diagnozowanie i harmonizowanie ciała energetycznego (dobrze działające, silnie rozświetlone ośrodki energetyczne, czyli czakry, to nie tylko zdrowie psychiczne i fizyczne, ale również ochrona przed toksycznymi związkami)
Informacje o prowadzących

Dodatkowe informacje:

Prowadzące:

Alina Baniecka ‒ terapeutka holistyczna. Przewodniczka duchowa. Pomaga ludziom nawiązać stały kontakt z ich intuicją/Duszą/Wyższą Jaźnią. Czyni to poprzez uzdrawiającą terapię dźwiękową i energetyczną, warsztaty, coaching i mentoring . Na co dzień pracuje autorską metodą integrującą różne techniki pracy z umysłem, ciałem, emocjami i świadomością, aby w sposób jak najbardziej holistyczny i kompleksowy pracować nad poszerzaniem dobrostanu i wydobywaniem potencjału ludzi. Wspiera procesy podwyższania poczucia własnej wartości, samoakceptacji, rozwój intuicji. Specjalizuje się w inspirowaniu procesu odkrywania istoty tego, kim JESTEŚ, odkrywaniem i wspieraniem indywidualnego potencjału człowieka. Towarzyszy w procesie zmiany. Mobilizuje do działania. A poza tym doradca życiowy (akredytowany life coach International Coaching Federation), mentorka, architektka zmian życiowych i zawodowych z 25-letnim doświadczenia na najwyższych stanowiskach menedżerskich, certyfikowana terapeutka Kodu Emocji, bioenergoterapeutka. Pomaga osobom przechodzącym transformację. Wspiera świadomą kreację w osiąganiu osobistych celów. Specjalizuje się w pracy z podświadomością na poziomie emocji i przekonań. Połączenie intuicji i narzędzi, którymi dysponuje – między innymi Kodu Emocji ‒ pomaga precyzyjnie odnajdywać źródło problemów emocjonalnych, przyczyn dolegliwości w ciele. Uwalnia zablokowane emocje, co często przekłada się na łagodzenie różnych dolegliwości bólowych zarówno fizycznych, jak i psychosomatycznych, oraz wspiera realizację celów, które sobie stawiamy. Rozwiązuje problemy z emocjami powiązane z konfliktami życiowymi, uzależnieniami, np. od zakupów, alkoholu, z nadwagą i dolegliwości psychosomatyczne. Często pracuje z tematami takimi, jak brak wiary w siebie, zaufania do siebie, niskie poczucie wartości, lęki, brak radości itp. Uwielbia wspierać i obserwować zmiany w codziennym życiu klientów. Powrót do harmonii
ciała, umysłu i Ducha. Pracuje również z właścicielami firm, tak aby w jak najlepszy sposób rozwinęli swój biznesowy potencjał. Założycielka platformy edukacyjnej Sol Academy służącej poszerzaniu świadomości człowieka i jego dobrostanu na poziomie ciała, umysłu i Ducha. Alina tworzy i współtworzy programy, warsztaty służące holistycznemu dobrostanowi. Nagrywa medytacje i relaksacje.
 
Ewa Baniecka – z wykształcenia, zawodu i powołania zarówno wykładowczyni akademicka (dr nauk humanistycznych, przez ostatnie pięć lat uczyła studentów i studentki kulturoznawstwa UG), jak i instruktorka rekreacji (kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha joga w TKKF w Toruniu ukończyła pod kierunkiem profesora Janusza Szopy; kurs nauczycielski jogi kundalini drugiego stopnia ‒ pod kierunkiem mistrza z Włoch Sadhany Singha; uczestniczyła w warsztatach: jogi kundalini, jogi nidra, jogi interpersonalnej, psychologii jogi). Od lat jest joginką z zamiłowania, stosuje różnorodne techniki jogiczne, oddechowe i relaksacyjne.
Uzyskała certyfikat ze szkoleń „aktywny senior” oraz „zdrowy kręgosłup” w Pomorskiej Szkole Fitness 4Fit, ukończyła szkolenia z dyskopatii w Open Mind Therapy School i Szkole Yogi Zofii Netter. Jest również dyplomowaną masażystką metodą Jivaka Body&Mind (posiada certyfikat ósmego stopnia, a swoje umiejętności wzbogaciła u pochodzącego z Japonii mistrza masażu tajskiego Takashiego Yoshizawy). I wreszcie buddystką zen z wieloletnią praktyką w zakresie różnorodnych technik medytacyjnych (m.in. trening mindfulness). To właśnie medytacja zen – wraz z praktykowaną na co dzień jogą ‒ pozwala jej osiągać stan wewnętrznej równowagi i harmonii, czym chętnie dzieli się z innymi. Jogę i zdrowy kręgosłup prowadzi obecnie w Good Luck Club w Pruszczu Gdańskim, Baninie i Gdańsku oraz w Szkole Yogi Zofii Netter w Oliwie. Współpracowała także z innymi klubami fitness i szkołami jogi w Trójmieście, zarówno w zakresie prowadzenia regularnych zajęć, jak i licznych warsztatów medytacyjnych. Tak więc od lat łączy pracę naukowo-dydaktyczną z pracą z ciałem i umysłem, robiąc to z nieustającym zaangażowaniem i pasją. „Po godzinach” jest pisarką, w 2018 roku opublikowała powieść społeczno-obyczajową „Off-off” pod pseudonimem literackim Ewa Skunart. (Obecnie trwa praca nad nagraniem wersji audiobook).