Praktyka wdzięczności

Praktyka wdzięczności – sposoby zakotwiczenia wdzięczności wspierające ujawnienie, przebudzenie Twojej empatii! Teraz!

1. Wdzięczność za siebie — niezależnie od tego, czy jest to codzienna praktyka dziękowania Twojemu ciału, kościom, tkankom i organom, czy po prostu bardziej świadome poczucie uznania  dla ciała fizycznego. Dzięki wyrażaniu wdzięczności swojemu ciału i jego wielu niesamowitym funkcjom, wiadomość jest wysyłana do wszystkich obwodów , aby funkcjonowały na jeszcze wyższym poziomie cudownej precyzji.
Im bardziej doceniasz swoje ciało, tym bardziej twoje ciało chce działać cudownie, aby cię zadowolić…i  dlatego zakotwiczenie wdzięczności jest jedną z najsilniejszych metod uzdrawiania.

2. Wdzięczność dla innych — ponieważ twoja podświadomość nie rozróżnia między tobą a innymi, czas spędzony na docenianiu innych rejestruje się w twojej podświadomości jako doświadczenie bycia docenianym przez innych. Szczególnie w odniesieniu do tych, którzy mają rzeczy lub doświadczenia, których pragniesz mieć w swoim życiu. Doceniając radości innych, sygnalizujesz Wszechświatowi głębię godności, by dostarczyć ci większej radości.
Dzięki zakotwiczeniu wdzięczności, niech każde poczucie porównania lub urazy zostanie złagodzone przez okazje do bycia wdzięcznym i wdzięcznym za wszystkie błogosławieństwa
wchodzące w życie każdej osoby — niezależnie od tego, czy twoje ego wierzy, że na nie zasługują, czy nie.

3. Wdzięczność za przeszłość — być może każda trudność, frustracja, chwilowe niepowodzenie lub dostrzegalne przeciwności są okazją do refleksji nad trudem życia przodków. Nawet po prostu zadając sobie pytanie: „Czyje życie jest lub było o wiele trudniejsze niż moje, abym mógł pielęgnować empatię dla innych i wdzięczność za ich podróże jako sposób na podniesienie się?”
Obyśmy dziękowali naszym przodkom za wszystko, co mamy w wyniku tak wielu poświęceń i trudów znoszonych przez tych, którzy byli przed nami.

4. Wdzięczność dla ludzkości — nawet jeśli świat, nie pozostawia ci wiele do docenienia, kluczem jest postrzeganie chaosu, zamieszania, chciwości i strachu jako oczyszczenia starego wzorca i jako sposób na zrobienie miejsca dla przeciwny odpowiednik wibracyjny. Oznacza to, że chaos może być postrzegany jako oczyszczająca przestrzeń dla większego pokoju do świtu, zamieszanie zwiastuje nadejście głębszej przejrzystości, podczas gdy chciwość i strach dają początek nowemu paradygmatowi integralności i wzmocnienia. Co by było, gdyby zamiast oceniać, jak rzeczy wyglądają, przyjmiemy je jako okazję, by być wdzięcznym za wszystkie nowe energie i rzeczywistości, dla których nasza planeta robi miejsce, uzdrawiając w tak szybkim tempie?

5. Wdzięczność za oddech — bez względu na to, jaka myśl przychodzi lub które uczucia odchodzą, każdy oddech przypomina ci o Wszechświecie, który zawsze w tobie żyje i cię prowadzi — bez względu na to, jak zniechęcające wydają się rzeczy lub jak samotny możesz się czuć. Wyobraź sobie, że każdy oddech był okazją do podziękowania; podziękowanie emanujące z głębi Źródła w tobie i jednocześnie wysyłane do wszystkich tworów Źródła w momencie wyrażenia „dziękuję”. Na jeszcze głębszym poziomie, co jeśli to oddech jest tym, w jaki Źródło mówi dziękuję za niesamowity zaszczyt życia, oddychania, wzrastania i rozwijania się jako żywy cud znany jako ty.  Być może każdy oddech jest szansą na poznanie siebie jako żyjącej rzeczywistości we wszystkim — po prostu przez połączenie się w wieczne fale „dziękuję”, które przekazuje każdy wdech i wydech.

Inspiracja Matt Kahn. Tłumaczenie Alina/Sol Academy.