WEEKEND ZDROWIA I RELAKSU w Trzcińsku
 13-15 września 2024 
„RÓWNOWAGA, HARMONIA I WEWNĘTRZNY SPOKÓJ” FOKUS warsztatu -relacja z samą/samym sobą.

Serdecznie zapraszamy na trzy dni zdrowego, kameralnego odpoczynku z jogą, medytacją,  sesją uwalniania emocji i niewspierających przekonań i głęboko relaksującym masażem Jivaka Body&Mind ‒ wszystko to pod hasłem „Równowaga, harmonia i wewnętrzny spokój”.

Wychodzimy z założenia, że nic lepiej nie uspokaja, harmonizuje i równoważy, jak praktyki medytacyjne i duchowe oraz troska o ciało fizyczne i kontakt z Matką Ziemią.

Spotykamy się w Trzcińsku nieopodal Gdańska, w pięknym Ośrodku Rozwojowym „Wspólne Dobro”, wyposażonym w dwu-, trzy- i czteroosobowe pokoje, salon, jadalnię oraz dużą salę, idealną do zaplanowanych sesji. Dodatkowo na chętnych czeka sauna i ognisko pod gwiazdami w sobotnią noc.
http://wspolnedobro.pl/galeria/

Szczegółowy program:

Zaczniemy w piątek wieczorną sesją jogi zakończoną relaksującym treningiem ciała. 

W sobotę rozpoczniemy poranną sesją jogi i medytacji z Ewą, a po śniadaniu, jeśli dopisze pogoda, wybierzemy się wspólnie na spacer medytacyjny do lasu (breath walk), czyli spacer w całkowitym milczeniu, z zachowaniem stanu uważności.
Następnie, w środku dnia, odbędzie się sesja z Aliną, poświęcona uwalnianiu niewspierających emocji, stresu i niepokojów, które zaburzają naszą równowagę, harmonię i spokój. Sesja oparta jest o autorski, holistyczny program uzdrawiania wykorzystujący pracę z przekonaniami, medytacją, wizualizacją i uwalnianiem emocji (Alina jest praktykiem uwalniania emocji /kod emocji /dr. Bradleya Nelsona).
W sobotni wieczór odbędzie się zaś sesja pracy z ciałem zwiększająca świadomość ciała i jego równowagę, co przekłada się również na większą równowagę emocjonalną (choćby poprzez wyrównywanie oddechu i specyficzne techniki oddechowe). Podczas sesji odblokujemy także nasze gardła, śpiewając razem uzdrawiające i harmonizujące serce mantry (sesja z Ewą).

W niedzielę znów rozpoczniemy jogą i medytacją; zamiast klasycznego relaksu końcowego przeprowadzony zostanie zabieg czakroterapii, równoważący i odblokowujący podstawowe ośrodki energetyczne w ciele, zwane czakrami; ośrodki te bezpośrednio odpowiadają za nasz dobrostan (sesja z Ewą).

W wolnych chwilach relaksujemy się w salonie, w saunie, spacerujemy w pobliskim lesie.

W czasie wolnym zapraszamy do skorzystania z:

  sesji uzdrawiającej z Aliną (usuwanie blokad energetycznych/emocjonalnych/psychicznych, praca z niewspierającymi przekonaniami, terapie holistyczne), koszt 1 godzina ‒ 200 zł,

więcej informacji o uwalnianiu emocji:

https://www.alinabaniecka.pl/emocje/

wywiad z Alina w Rewolucji Zdrowia/ Jak uwalniając emocje zrobić krok naprzód w zdrowiu i życiu:

https://www.youtube.com/live/hYTrD0A945Q?feature=share

 

– sesji masażu/bodywork Jivaka Body&Mind u Ewy (koszt 220 zł, 1,5 godziny)

Jivaka to starożytna mieszanka technik masowania, która nie tylko głęboko relaksuje i odpręża, ale także może przynieść efekty uzdrawiające poprzez uciski tzw. punktów refleksologicznych, akupresurowych, powiązanych z określonymi organami wewnętrznymi. Korzyści z masażu to m.in.: harmonizacja pracy układów wewnętrznych, lepsze samopoczucie, głębszy sen, rozluźnione mięśnie, zwyżka energii życiowej.

Termin: 13‒15.09.2024

Miejsce: Trzcińsk, koło Starogardu Gdańskiego
Koszt: 1150 zł

W cenie:
2 noclegi w pokojach 2, 3 i 4-osobowych
zajęcia jogi/sesje medytacji i relaksacji

wyżywienie wegetariańskie
______________________________________
Rezerwacja miejsc do 29 sierpnia:
Alina Baniecka, e-mail: kontakt@alinabaniecka.pl; tel. 694456838
Zapisy na sesje indywidualne :
Alina Baniecka, e-mail: kontakt@alinabaniecka.pl

Koszt sesji:

– bodywork Jivaka 220 zł 

– uwalnianie emocji 200 zł

Propozycja zajęć:
Piątek – przyjazd od godz. 16.00
18.00 obiadokolacja
20.00‒22.00 sesja jogi z relaksacją – trening relaksacyjny
Sobota
7.45 napój detoksykacyjny
8.00-9.30 joga
9.30 śniadanie
czas wolny/sesje indywidualne/masaże
15.00-16.30 sesja „usuwanie zablokowanych emocji i wewnętrzna harmonia”
czas wolny/sesje indywidualne/masaże
18.00 obiadokolacja
20.00-22.00 sesja „świadomość ciała i równowaga”

Niedziela
7.45 napój detoksykacyjny
8.00-9.30 joga z czakroterapią
9.30 śniadanie
czas wolny/sesje indywidualne/masaże
14.00 lunch pożegnalny

Rezerwacja miejsca:

zaliczka rezerwacyjna: 550 zł , ilość miejsc ograniczona

Nr konta: Bank: Milenium, SWIFT: BIGBPLPW
Konto: PL03116022020000000372064426
Tytuł wpłaty zadatku: zaliczka warsztat Trzcińsk

pozostała wpłata:  600 zł gotówka na miejscu

UWAGA!

Minimalna liczba uczestników do realizacji warsztatów to 10 osób. Jeśli wyjazd zostanie anulowany z powodu braku minimalnej liczby uczestniczek/uczestników, to wszystkie wpłaty zostaną zwrócone w takiej samej formie , w jakiej została dokonana zapłata! Termin poinformowania uczestników o braku realizacji imprezy: 30.08.2024

O metodach prowadzenia zajęć i sesji:

Joga i medytacja ‒ zajęcia oparte na zestawach asan, czyli pozycji ciała, według tradycyjnej hatha jogi, a więc klasycznej wersji ćwiczeń jogicznych, wzbogacone ćwiczeniami z jogi kundalini oraz treningiem uważności (mindfulness), czyli samoświadomego bycia tu i teraz.
Hatha joga to starożytny system ćwiczeń fizycznych służący do osiągnięcia harmonijnego stanu psychofizycznego. Można zatem uznać regularne wykonywanie asan za rodzaj treningu zdrowotnego, którego celem jest dobrostan. Dzięki hatha jodze poprawie ulega nasze zdrowie, sprawność fizyczna, czujemy też głęboki relaks, asany skutecznie uwalniają ciało i umysł od napięć i stresu. Usprawnienie ciała wpływa na lepsze postrzeganie siebie, a także na lepsze kształtowanie relacji z innymi.
Ćwiczenie asan powoduje tonizowanie mięśni, ich odnowę, poprawę elastyczności, wytrzymałości i siły oraz zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w ciele. Asany wydłużają kręgosłup, zwiększając jego ruchomość. Praktyka hatha jogi znacznie poprawia również ruchomość stawów, a także postawę ciała. Pomaga też w kontrolowaniu zaburzeń emocjonalnych oraz regulacji pracy serca i układu krążenia. Poprzez niektóre ćwiczenia można zwiększyć obwód i pojemność klatki piersiowej, a tym samym polepszyć zdolności oddechowe organizmu. Hatha joga działa też pozytywnie na układy nerwowy i hormonalny.
Joga kundalini pomaga m.in. stymulować pracę układu krążenia i zapobiegać wielu chorobom, a specyficzna technika oddechowa wykonywana w trakcie niektórych ćwiczeń – oddech ognia – to nie tylko doskonały automasaż, lecz także oczyszczanie krwi i głęboka regeneracja organizmu. Wreszcie – poprzez określone sekwencje ćwiczeń wykonywanych w formie powtórzeń – joga kundalini przygotowuje do wejścia w stan medytacyjny, który przynosi nieocenione korzyści zarówno naszemu ciału, jak i umysłowi.

O sesji uwalniania emocji i niewspierających przekonań:
Aby skorygować niedziałające obszary swojego życia trzeba zmienić niewspierające przekonania i uwolnić zablokowane emocje. 

Na spotkaniu :
• nauczysz się rozmowy ze swoim ciałem i umysłem,
• poznasz dobrodziejstwo koherencji serca i mózgu,
• dowiesz się jak radzić sobie z emocjami i przekonaniami i jak uwalniać te niewspierające,
• doświadczysz mocy medytacji,
• zainicjujesz potężne zmiany w ważnych obszarach swojego życia.

W trakcie spotkania poznasz efektywne metody głębokiego relaksu, koherencji serca i umysłu a także pracy z emocjami z poziomu bezwarunkowej miłości – jej energia jest esencją uzdrawiania związków, zdrowia, emocji i przedsięwzięć. Doświadczysz przyspieszonej transformacji dzięki grupowym procesom. W rdzennych tradycjach ciało stanowi jedność z podświadomością, która „steruje” naszym
zdrowiem, stanem emocjonalnym, a nawet przyciąganymi zdarzeniami. Większość z nas rozumie, że podświadomość jest przeciwieństwem świadomego umysłu i że ta dychotomia jest powodem konfliktów, których doświadczamy. 

Podczas spotkania przećwiczymy, jak doprowadzić te rzekomo przeciwstawne stany do wzajemnej harmonii. Kiedy Twój świadomy i podświadomy umysł są ze sobą zgodne – następuje harmonia. Codzienna rozmowa z ciałem otwiera niezwykłe możliwości kreowania swojego życia. Rozmowę z podświadomością umożliwia test kinezjologiczny. Dzięki temu narzędziu uzyskujemy odpowiedzi od podświadomości. Jedyne co potrzebujesz to nieco doświadczenia i otwartości.
Na spotkaniu zademonstruję to narzędzie do pracy ze sobą, z emocjami i przekonaniami. Przekonania to najprościej mówiąc wszystko w co uwierzyliśmy. Determinują, jak widzimy świat, decydują o tym, gdzie kierujemy swoje życie. 

Więcej informacji o uwalnianiu emocji:

UWALNIANIE EMOCJI

Prowadzące:
Alina Baniecka – autorka i prowadząca warsztaty z zakresu poczucia własnej wartości, intuicji, medytacji, samorozwoju. Założycielka platformy edukacyjnej Sol Academy służącej poszerzaniu świadomości człowieka i jego dobrostanu na poziomie ciała, umysłu i ducha. Specjalizuje się w inspirowaniu procesu odkrywania istoty tego, kim JESTEŚ. Towarzyszy w procesie zmiany. Mobilizuje do działania. Szczególnie zainteresowana work-life balance, odkrywaniem i wspieraniem indywidualnego potencjału człowieka. Wartości, które towarzyszą jej w codziennym życiu, to pokora, szczerość, zaufanie, lojalność, uczciwość, otwartość, zrozumienie, kreatywność, radość.

Doradca życiowy (akredytowany life coach), mentorka i architektka zmian życiowych i zawodowych z 25-letnim doświadczeniem na najwyższych stanowiskach menadżerskich. Jako certyfikowany terapeuta Kodu Emocji i Kodu Ciała specjalizuje się w pracy z podświadomością na poziomie emocji i przekonań.
A poza tym: bioenergoterapeutka, uzdrowicielka  przewodniczka duchowa. Pomaga ludziom nawiązać stały kontakt z ich Najwyższą Jaźnią. Czyni to poprzez uzdrawiającą terapię dźwiękową i energetyczną, warsztaty, coaching i mentoring. Na co dzień pracuje autorską metodą integrującą różne techniki pracy z umysłem, ciałem, emocjami i świadomością, aby w sposób jak najbardziej holistyczny i kompleksowy pracować nad poszerzaniem dobrostanu i wydobywaniem potencjału ludzi. Wspiera procesy podwyższania poczucia własnej wartości, samoakceptacji, rozwój intuicji.

Więcej informacji:

https://www.alinabaniecka.pl/

https://solacademy.pl/

Ewa Baniecka – z wykształcenia, zawodu i powołania zarówno wykładowczyni akademicka (doktorka nauk humanistycznych – uczyła na kulturoznawstwie Uniwersytetu Gdańskiego), jak i instruktorka rekreacji, od lat joginka z zamiłowania i pasji (poznawała tajniki jogi m.in. podczas pobytu w USA pod kierunkiem wielu doświadczonych instruktorek, była uczestniczką kursów i warsztatów hatha jogi, jogi kundalini, jogi nidra, jogi interpersonalnej, psychologii jogi). Jest również masażystką, adeptką popularnego dziś w Tajlandii tybetańskiego masażu Jivaka Body&Mind. Swoją wiedzę o masowaniu poszerzyła pod kierunkiem pochodzącego z Japonii mistrza tego masażu – Takashiego Yoshizawy.
Od wielu lat praktykuje buddyzm zen, jej nauczyciel to Andrzej Czarnecki, który jest uczniem koreańskiego patriarchy i mistrza zenu Seung Sahna. Uczestniczyła w licznych zgrupowaniach i warsztatach buddyjskich. Wchodząc coraz głębiej w praktykę medytacyjną, zaczęła interesować się różnymi technikami i tradycjami, ciągle poszerzając swoją wiedzę i zasób umiejętności. Odkrywała przy tym, jak zbawienny wpływ na zdrowie, samopoczucie, stan ducha i ciała ma stosowanie tych praktyk na co dzień, czym od kilku lat dzieli się z innymi podczas prowadzonych przez nią, dość już licznych, warsztatów medytacyjnych, które odbywają się pod takimi hasłami, jak: „praca z intuicją”, „archetypy kobiecości”, „równowaga jin-jang”, „medytacja i prosperity” czy po prostu „krąg medytacyjny”.

Więcej informacji:

https://solacademy.pl/